Vláda Smeru, LSNS, SNS a Sme rodina - prečo?

Autor: Marián Pillár | 28.1.2020 o 11:31 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  395x

Mesiac pred voľbami je tu veľmi krátka analýza prečo vznikne vláda Smeru, LSNS, SNS a Sme rodina. Bohužiaľ.

 1. Kiska a PS to posrali tým, že sa nespojili. Ak by boli kandidátky spojené (prípadne aj zo Saskou), tak by s najväčšou pravdepodobnosťou táto kandidátka vyhrala voľby. Ona prvá by si tak mohla vyberať svojich partnerov, čím by sa eliminovala aj Sme rodina.
 2. Sulík a odídenci zo Sasky to posrali tiež. Neviem či si niekto uvedomuje, čo je vyšší zámer, ale ak si to nevie uvedomiť, tak je to Sulík a tí jeho odídenci. Pravicový volič je oveľa citlivejší na akékoľvek zlyhanie a to aj na prípad štiepenia. Sulík stratil vplyvné mená, čo je iba zlé. Podľa prieskumov to má dosť nahnuté, takže keby získal 4 % hlasov, všetkých 4 % prepadáva.
 3. Volič Kotlebu, ktorý je odchovaný na hlavnýchsprávach a pod. má oveľa bližšie ku Smeru ako ku Trubanovi. Vieme, že voliči Kotlebu najviac inklinujú k tzv. alternatívnym médiám. Od vraždy Kuciaka tieto médiá permanentne osočujú Kisku, Čaputovú, Trubana a spol. Veľmi málo osočujú Smer –, nepoukazujú na rozvrat štátu, buď poukazujú na škodlivosť mimovládnych živlov, tzv. agentov ktorý sú najmä v opozícii (takým agentom v Smere je napr. Lajčiak, ale on už ide preč...), prípadne sa nás snažia presvedčiť, že zo Slovenskom to nie je až tak zlé. S Kočnerom je to inak, ako to dáva Sme, a pod.
 4. Volič Kotlebu ako aj Smeru, SNS vie o dosť ťažšie rozlíšiť medzi hypotézou, ktorú si namýšľa (chápe ju ako fakt) a medzi faktom. Volič Smeru ak vidí video s Trnkom a Počiatkom tak si povie : áno, dobre, robil sa bodrel, ale prečo sa ukazujú iba nahrávky so Smerom a nie s Beblavým? Veď je to účelové. Ťažko mu vysvetlíte, že sa neukazujú z jednoduchého dôvodu, že nejestvujú. Vynájdem si ochranu voči drakom. Ak sa ma opýtajú ako viem, že táto ochrana existuje, tak odpoviem – a videli ste už draka? Nie! Takže ochrana existuje!
 5. Volič Kotlebu ako aj Smeru aj SNS, svojím zverencom odpustí všetko. Aj keby to bolo logicky a morálne rozpoluplné. Voličov Smeru vôbec nezaujíma, že Fico jeden deň hovorí tak a druhý deň inak, asi nemajú mentálnu kapacitu to vôbec rozlíšiť.
 6. Preferencie Sasky, KDH a SNS sú na hrane. Je teda dvojnásobne väčšia pravdepodobnosť, že vypadne Saska, alebo KDH (stačí jedna z nich) ako SNS. Vyhraté to nemajú ani Oľano, PS. Ich preferencie dosť kolíšu. Tieto strany sa bijú o jedného voliča a nový neprichádzajú.
 7. Ak niečo voličov Kotlebu, Smeru a SNS zaujíma viac ako ostatné témy, tak to sú zástupné kultúrne otázky. V našich časoch a šírkach, to koľko buzerantov mu vezme deti, aké majú neuveriteľné práva, ako nám liberáli škodia, ako sa tu rozširujú feťáci a liberálny marxisti, fašisti, teda všetci Kiskovci, Trubanovci a pod. Na to jeho kapacita stačí, ale na pochopenie Trnku s Počiatkom už nie. Preto aj keď LSNS pôjde do vlády zo Smerom, tak si to ľahko ospravedlní tak, že musí chrániť Slovensko pred liberálnym fašizmom.
 8. Sám prekvapivo pociťujem ako sú to lákavé témy ako sú to príjemné témy. Vieme, že LGBTI tu jednoducho je a že má viac práv ako normálna rodina. Dôkaz nemáme, pokiaľ neberieme internetové správy. O tom, že ľudia kapú v nemocniciach, nevieme diskutovať, pretože jeb....ť vie proste každý, ale to druhé už nie.
 9. Sám Kollár sa vyjadril po svojom, že bude drahá nevesta. Pri rokovaniach teda táto vládna koalícia bude mať navrch, pretože miliónik sem a tam a bude.
 10. Opozícia (Kollár vs Hlina, Matovič vs všetci) je oveľa viac rozhádaná ako Smer, SNS (tí sú rozhádaní iba naoko), a Smer a Kotleba (nakoľko Pellegrini vešia záclony tak nemá času hádať sa s niekým).
 11. Voliči Smeru, Kotlebu sú oveľa viac presvedčenejší o tom, že pôjdu voliť ako voliči opozičných strán.
 12. Kandidátka Smeru, odstavenie stratifikácie nemocníc, Smerácka kampaň, ako aj dlhodobé vedenie Smeru jasne hovoria o tom, kto vládne a kto je bábkový premiér.
 13. Fico sa bude oháňať rozhodnutím súdu o tom, že LSNS nie je fašistická ale normálna strana.

           Na záver malá ukážka

 1. Voličovi Smeru je už úplne všetko jedno. On si papká vo vlaku obedík a potom ho vykúri.
 2. Volič Smeru nechápe.
 3. Volič Smeru neverí.
 4. Volič Smeru verí, že mu Kiska ukradol pozemok (aj keď žiadny predtým nemal).
 5. Volič Smeru nevie.
 6. Ak myslím, teda som, tak neviem či existuje volič Smeru.

Neskôr si vysvetlíme, čo by to znamenalo v praxi. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Nie či, ale kedy bude koronavírus na Slovensku

Otázky a odpovede o novej nákaze.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vytvoril podmienky pre mafiánsky únos štátu? Pochopili sme?

Väčšina pozná odpoveď na tieto otázky.


Už ste čítali?